تحقیق در مورد شبکه محلی

تحقیق در مورد شبکه محلی ,شبکه محلی,دانلود تحقیق در مورد شبکه محلی ,شبکه,محلی|لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 6 صفحه قسمتی از متن .doc : ‏شبکه محلی ‏«شبكه محلی» (Local Area Network‏)‏ یك ‏«شبکه رایانه‌ای»‏ است كه محدوده جغرافیایی كوچكی مانند یك خانه، |1654071|ifj
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق در مورد شبکه محلی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

قسمتی از متن .doc :

‏شبکه محلی

‏«شبكه محلی» (Local Area Network‏)‏ یك ‏«شبکه رایانه‌ای»‏ است كه محدوده جغرافیایی كوچكی مانند یك خانه، یك دفتر كار یا گروهی از ساختمان‌ها را پوشش می‌دهد. در مقایسه با ‏«شبكه‌های گسترده» (WAN‏)‏ از مشخصات تعریف‌شده شبكه‌های محلی می‌توان به سرعت (نرخ انتقال) بسیار بالاتر آنها، محدوده جغرافیایی كوچكتر و عدم نیاز به ‏«خطوط استیجاری»‏ مخابراتی اشاره كرد.

‏دو فناوری ‏«اترنت» (Ethernet‏)‏ روی كابل ‏«جفت به هم تابیده بدون محافظ» (UTP‏)‏ و ‏«وای‌فای» (Wi-Fi‏)‏ رایج‌ترین فناوری‌هایی هستند كه امروزه استفاده می‌شوند، با این حال فناوری‌های ‏«آركنت» (ARCNET‏)‏ و ‏«توكن رینگ» (Token Ring‏)‏ و بسیاری روشهای دیگر در گذشته مورد استفاده بوده‌اند.

‏تاریخچه

‏در روزهای قبل از ظهور ‏«رایانه‌های شخصی» (PC‏)‏ ممكن بود كه یك محل فقط یك ‏«رایانه مركزی»‏ داشته باشد كه كاربران به‌وسیله ‏«پایانه»‏ ها از طریق كابل‌كشی ساده و كم‌سرعتی به آن دسترسی داشتند. شبكه‌هایی مانند SNA‏ متعلق به شركت ‏«آی‌بی‌ام» (IBM‏)‏ جهت ارتباط پایانه‌ها یا دیگر رایانه‌های مركزی در محل‌های دوردست از طریق ‏«خطوط استیجاری»‏ بكارگرفته شدند، از این رو این ارتباطات ‏«شبكه‌های گسترده» (WAN‏)‏ بودند.

‏اولین شبكه محلی در دهه 1970 ساخته شد و به منظور ارتباطات پرسرعت بین چند رایانه بزرگ در یك محل بكار گرفته شد. از میان بسیاری سیستم‌های رقیب كه در این دوران ساخته شدند، ‏«اترنت»‏ و ‏«آركنت»‏ مشهورترین‌ها هستند.

‏توسعه و ازدیاد رایانه‌های شخصی كه با ‏«سیستم عاملهای»‏ CP/M‏ و DOS‏ كار می كردند این حقیقت را با خود به همراه آوردند كه خیلی زود هر مکان به تنهایی پر از ده‌ها و صدها رایانه گردد. اولین انگیزه برای شبكه‌كردن این محل‌ها عموماً به اشتراك گذاشتن فضای ‏«دیسك»‏ و

‏«چاپگرهای لیزری»‏ بود، كه هر دو در آن زمان بسیار گران بودند. برای چندین سال این ایده بسیار مورد توجه و علاقه بود، طوری كه از سال 1983 به بعد، متخصصان صنعت رایانه مرتبا اظهار می‌داشتند كه سال بعدی سال شبكه محلی است.

‏در واقع زیاد شدن تنوع ‏«لایه فیزیكی»‏ و ‏«قرارداد»های‏ شبكه ناسازگار، و چندگانگی در تعیین بهترین روش به اشتراك گذاشتن منابع، به ایده فوق صدمه زد. به تبع هر فروشنده كارت شبكه، كابل شبكه، قرارداد و سیستم عامل شبكه خودش را عرضه می كرد. با ظهور سیستم عامل Netware‏ محصول شركت ‏«ناول» (Novel‏)‏ راه حلی پدید آمد، به این ترتیب كه این سیستم عامل 40 نوع كابل و كارت شبكه رقیب را پشتیبانی می‌كرد و علاوه بر آن از دیگر سیستم عامل های رقیب بسیار حرفه‌ای‌تر بود. سیستم عامل Netware‏ از همان آغاز پیدایش شبكه‌های محلی رایانه‌های شخصی در سال 1983 تا اواسط دهه 1990 براین بازار حكمرانی می كرد، تا آنكه شركت ‏«مایکروسافت»‏ سیستم عامل Windows‏ NT Advanced Server‏ و Windows‏ for Workgroups‏ را عرضه كرد.