تحقیق در مورد شاه

مطالب دیگر:
📝آموزش کسب و کار اینترنتی📝مقاله ترجمه شده اصلاحات تسهیل کننده، جوابگویی دموکراتیک، حسابداری اجتماعی و ابتکارات نماینده فراگیری📝مقاله ترجمه شده اصول و حسابداری اختیار خرید سهام📝مقاله ترجمه شده افزایش حاکمیت شرکتی بر پژوهش های کنترل شده شرکت📝ترجمه مقاله افزایش نظارت شرکت ها بر روی کنترل تحقیقات📝مقاله ترجمه شده افشای سرمایه فکری و حاکمیت شرکتی: آزمون تجربی📝مقاله ترجمه شده افشای سرمایه فکری و شکاف اطلاعاتی: شواهدی از چین📝مقاله ترجمه شده افول حسابداری حرفه‌ای آکادمیک : استخدام در جامعه آکادمیک حسابداری📝مقاله ترجمه شده الگوی نامشخص: کیک اپرا در تحقق اطلاعات حسابداری مدیریت📝مقاله ترجمه شده امنیت اطلاعات و زیرساخت های حسابرسی در محیط های رایانش ابری📝مقاله ترجمه شده آنالیز در مورد مشخصاتی که بر روی کیفیت تکنولوژی اطلاعات حسابرسی اثر دارد: یک مطالعه در مورد IT و کارورزان حسابرسی مالی📝مقاله ترجمه شده انتشار شیوه های حسابداری مدیریت در شرکت های تولیدی ایران📝Design And Optimization Of Thermal Systems With MATLAB® Applications📝Gas Turbine Combined Cycle Power Plants📝دوره بیولوژی باورها📝مخلوط و جداسازی مواد📝اتحادهای مثلثاتی📝اتم ها الفبای مواد📝احتمال وراثت فصل 8📝احتمالات احتمال شرطی📝احتمالات تابع احتمال📝احتمالات توزیع دو جمله ای📝احتمالات قانون احتمال کل📝اخلاق پسندیده📝ادبیات چهارم دبیرستان درس چهاردهم
تحقیق در مورد شاه ,شاه ,دانلود تحقیق در مورد شاه ,شاه,|لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 16 صفحه قسمتی از متن .doc : ‏قاجار نام دودمانی است که از ‏۱۷۹۴‏ تا ‏۱۹۲۵‏ بر ایران فرمان راند.قاجارها قبیله‌ای از ترکمان‌های منطقه استرآباد (|1654065|ifj
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق در مورد شاه وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن .doc :

‏قاجار نام دودمانی است که از ‏۱۷۹۴‏ تا ‏۱۹۲۵‏ بر ایران فرمان راند.قاجارها قبیله‌ای از ترکمان‌های منطقه استرآباد (گرگان) بودند.ایشان تبار خود را به کسی به نام قاجار نویان می‌رساندند که از سرداران چنگیز بود. نام این قبیله ریشه در عبارت آقاجر به معنای جنگجوی جنگل دارد. پس از حمله مغول به ایران و میانرودان،قاجارها نیز به همراه چند طایفه ترکمان و تاتار دیگر به شام کوچیدند.هنگامی که تیمور گورکانی به این نقطه تاخت قاجارها و دیگر کوچندگان را به بند کشید و سرانجام آنها را به خانقاه صفوی در آذرآبادگان بخشید. پس از آن قاجارها یکی از سازندگان سپاه قزلباش شدند.

‏در زمان آقا محمد خان قاجار این طایفه به دو قبیله اشاقه باش و یوخاری باش (به معنای ساکن ناحیه بالا - رودخانه- و ساکن ناحیه پایین - رودخانه) تقسیم شده بود و آقا محمد خان موفق گردید این دو قبیله را با هم متحد کرده و نیروی نظامی خود را استحکام بخشد. برای آگاهی بیشتر به زندگی نامه آغا محمدخان قاجار نگاه کنید.

‏بنا بر بعضی منابع تاریخی مادربزرگ آقا محمد خان بیوه شاه سلطان حسین صفوی بود که در هنگام حمله محمود افغان به اصفهان از وی باردار بود و بدلیل علاقه زیاد شاه سلطان حسین به وی، برای جلوگیری از اسارت او بدست افغانها، توسط سران قزلباش فراری داده شد و بعد از قتل شاه سلطان حسین به زوجیت پدر بزرگ آقا محمد خان درآمد. بنا به این روایت پدر آقا محمد خان، محمد حسن خان قاجار، در اصل فرزند شاه سلطان حسین صفوی بوده‌است و به همین دلیل ارتباط نزدیک و پایداری بین بازماندگان سلسله صفوی و شاهان دوره قاجاریه وجود داشته‌است.

‏ایران در زمان این سلسله با دنیای غرب آَشنا گردید. اولین کارخانه‌های تولید انبوه، تولید الکتریسیته، چاپخانه، تلگراف، تلفن، چراغ برق، شهرسازی مدرن، راهسازی مدرن، خط آهن، سالن اپرا (که بعدا به سالن تعذیه تغییر کاربری داد)، مدارس فنی به روش مدرن(از جمله دارلفنون که به همت امیر کبیر تأسیس گردید)، و اعزام اولین گروه‌ها از دانشجویان ایرانی به اروپا جهت تحصیل در شاخه‌های طب و مهندسی در زمان این سلسله صورت پذیرفت.

‏بازسازی ارتش ایران با روش مشق و تجهیز آنها به سلاحهای مدرن اروپایی نیز از زمان فتحعلی شاه قاجار - در قرار داد نظامی اش با ناپلیون امپراتور فرانسه - آغاز شد.

‏در زمان این سلسه و بعد کشمکش بسیار بین شاهان قاجار و آزادی خواهان، سرانجام ایران دارای مجلس (پارلمان) شد و بخشی از قدرت شاه به مجلس واگذار گردید.

‏در زمان این سلسله حکومتهای معتدد استانی بر مناطق مختلف سرزمین ایران با جنگ یا مصالحه از میان رفتند و جای خود را به سیستمی فدرالی با تبعیت از دولت مرکزی دادند و «کشور» ایران دوباره زیر یک پرچم شکل گرفت. رنگها و ترتیب آنها در پرچم کنونی ایران از زمان این سلسله بیادگار مانده‌است.

‏این سلسله سرانجام با کودتای نظامی رضاخان (رضا شاه) در سال ‏۱۹۲۱‏ قدرت را از دست داد بدون خونریزی قدرت را به حاکم جدید سپرد. رضا شاه پس از به سلطنت رسیدن بسیاری از وزرا و سفرای دولت قاجاریه را که غالبا از وابستگان خاندان قاجار بودند به استخدام درآورد که این ارتباط حرفه‌ای تا پایان سلطنت محمد رضا شاه (فرزند رضا شاه) نیز ادامه یافت.

‏شاهان قاجار

‏آغا محمدخان قاجار

‏فتحعلی شاه

‏محمد شاه

‏ناصرالدین شاه

‏مظفرالدین شاه

‏محمدعلی شاه

‏احمد شاه

‏ 

‏تبار و اطلاعات شخصی آغا محمد خان

‏آغامحمد خان فرزند محمد حسن خان قاجار و او نیز فرزند فتحعلی خان فرزند شاهقلی خان فرزند جهانسوزخان بود. مازندران و بارفروش (بابل امروزی) مرکز حکمرانی محمدحسن خان بود و فتحعلی خان حاکم گرگان و در استرآباد حکومت می‌کرد. اینان شیعه مذهب بودند. ندرقلی خان پس از کشتن فتح علی خان رقیب سرسخت خویش در خواجه ربیع طوس و با سعی و تلاش خویش به مقام شاهنشاهی رسید.

‏ریشه‌های قدرت‌یابی دودمان قاجار

‏نوشتار اصلی: دودمان قاجار